Informacija pacientams apie LITGEN projektą

Gerbiamas Paciente,

Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto mokslininkai vykdo Lietuvos populiacijos genetinės įvairovės ir struktūros ypatumų, siejamų su dažnomis daugiaveiksnėmis ligomis ir individualiomis organizmo savybėmis, tyrimą. Mes planuojame įvertinti įvairiose Lietuvos vietose gyvenančių asmenų gyvensenos ir mitybos ypatumus, šių asmenų kraujo biocheminius ir genetinius žymenis. Todėl bus tiriami DNR žymenys, dažniausiai asocijuoti su polinkiu paplitusioms daugiaveiksnėms ligoms (aterosklerozei, cukriniam diabetui), ir bus įvertintas jų paplitimas bendroje lietuvių populiacijoje. Tai unikali galimybė sukaupti labai svarbią informaciją apie lietuvių tautos sveikatą ir išaiškinti šių sutrikimų prognozę. Į tyrimą bus įtraukti 40 – 60 m. amžiaus asmenys pagal kilmę esantys lietuviai. Tyrime dalyvaus du tėvai ir bent vienas jų palikuonis (pvz., du 40-60 m. tiriamieji tėvai ir bent vienas jų vaikas). Tyrimo metu prašysime Jūsų duoti kraujo mėginius bei užpildyti specialią anketą su gyvensenos ir mitybos klausimais. Jeigu Jūs sutiksite dalyvauti mūsų projekte, kraujo mėginiai bus imami iš anksto su Jumis suderintu laiku. Jūs turėsite būti nevalgę bent 12 val. Į Jūsų įstaigą atvykę mūsų darbuotojai padės užpildyti gyvensenos ir mitybos anketą. Apie Jūsų pacientų biocheminių kraujo tyrimų (gliukozės, bendro cholesterolio, trigliceridų, DTL cholesterolio, MTL cholesterolio ir C reaktyvinio baltymo) rezultatus informuosime raštu Jūsų gydantį gydytoją.

Dėkojame už bendradarbiavimą.

Tyrimo organizatorių vardu, doc. V. Kasiulevičius